Peninsula Pine Club

Blog

 

çocukla tatil

Çocukla Tatil Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural

Çocuklarla tatil yapmak, bir çok aile için korkutucu bir duruma dönüşebiliyor. Uygun tatil fırsatları ve en iyi aile tatil yerleri fırsatlarını değerlendirerek, tatil planlamanızı önceden yapar ve gereken hazırlıkları yaparsanız rahatlıkla aileniz ve çocuklarınızla güzel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tatil düşleriyle süren tüm bir yılın sonunda yaapağınız tatilin sizi çalışmaktan daha fazla yormasını istemiyorsanız tavsiyelerimize bir göz atın deriz…

1-) Tatile Çıkacağınız Zamanı İyi Ayarlayın

Böylece sıcaklardan, işten, gereksiz aramalardan, yüksek masraflardan kurtulabilirsiniz.

tatil zamanı

Havaların çok sıcak olmadığı bir dönemi tercih etmeniz hem sizin hem de çocuklarınız için iyi bir seçim olacaktır. Çünkü yazın en sıcak döneminde tatile gitmek çocuklarınız için bunaltıcı olabilir. Ve bundan kaynaklı olarak çocuklar, huysuzlaşabilir. Yılın en yüksek sıcaklıkları, Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanır. Bu aylarda çocukla tatile çıkmamak ya da tatiliniz için serin geçecek bir yeri de tercih etmek sizin için iyi bir seçim olacaktır.

 

Örneğin çam ormanları içerisinde bulunan Pine Club, sizin güneşten ve aşırı sıcaklardan korunabileceğiniz doğa içinde bir fırsatı sunmaktadır.

erken rezervasyon

Bilgi İçin Arayın : (0256) 988 02 03

2-) Yanınıza boyama kitabı ya da oyuncak alın

çocukla tatilde boyama kitabı

Siz her duruma karşı önleminizi alarak yanınıza çocuğunuz için oyuncak ve boya kitabı mutlaka alın ki minikler oyalansın 🙂

3-) Yemeklerle ilgili ön bilgi isteyin

hava yolu firmasından ikram edilen yemeklerle ilgili önden bilgi isteyerek çocuğunuzun doyacağından ve sağlıklı bir şeyler tüketeceğinden emin olmak içinizi rahatlatacaktır.

açık büfe servis

4-) Kulak Tıkacı almayı unutmayın

çocukla yolculuk

Çocuklarla birlikte uçak seyahatine çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise yüksek basıncın, kulak ağrısına sebep olmaması için gerekli kulak tıkacını bulundurmaktır. Özellikle uçağınız alçalırken, çocuğunuz emzikli ise emziğini emmesi veya biberon kullanması çocuğunuzun kulaklarına iyi gelecektir. Çocuğunuz emzik emmeye bırakacak yaşa geldi ise de sakız çiğnemesi bu sorunu kulaklardaki basıncı dengeleyecektir.

Hazır konu basınçtan açılmışken uçakta domates suyu içmeyi de unutmayın. Basınç düştükçe lezzeti artıyor diye bir inanış var doğruluğu nedir bilinmez ama ben gerçekten uçakta bir başka tad aldığımı hissediyorum 🙂

erken rezervasyon

Bilgi İçin Arayın : (0256) 988 02 03

5-) Çocuklarla Arabalı Tatil Seyahati

Araba ile seyahat edeceksiniz, yola gece çıkmak, çocuğunuzun daha kolay uykuya dalmasını ve sorunsuz bir seyahat geçirmenizi sağlayacaktır.

çocuklarla seyahat

6-) Çocuğunuzun nerede uyuyacağını otel yetkilisine sorun

Çocuğunuzla konaklayacağınız oteli seçerken otel yetkililerinden odaya konacak çocuk yatakları hakkında bilgi isteyin. Bu bilgi sizin tatiliniz sırasında geceleri daha huzurlu uyumanızı sağlayacaktır.

bebekle tatil

7-) Gideceğiniz otelden çocuğunuzun vaktini nasıl geçireceği ile ilgili bilgi isteyin

Gündüzleri ise çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesi için çocuk oyun alanları ve benzer çocuk aktiviteleri var mı bunları muhakkak öğrenin.

erken rezervasyon

Bilgi İçin Arayın : (0256) 988 02 03

😎 Çocukla Tatil İçin Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

çocukla tatil

 • Çocuğunuzun düzenli şekilde tükettiği, laktozsuz süt, besin takviyesi ya da ilaç gibi şeyler var ise otelde bulunmama ihtimaline karşı bunları yanınıza alabilirsiniz.
 • Tatil süresi boyunca yetecek kadar iç çamaşırı
 • Akşamları serin olması ihtimaline karşı hırka, ince ceket vb. giysiler
 • En az iki mayo ve havuzda güvenlik için kolluk, can simidi benzeri şişme ürünler
 • Ayakkabı ve terlik dışında havuz kenarında kullanmak için altı kaydırmaz terlik
 • Ateş düşürücü ve ağrı kesici, kullanıyorsa vitamin ilaçları
 • Yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler
 • Çocuklar için kimyasal içermeyen böcek ve sinek kovucu sprey
 • Havlu
 • Havuza veya denize giderken ocuğunuzun eşyalarını koyabileceğiniz bir çanta
 • Ve tabii ki en sevdiği oyuncaklar 🙂

erken rezervasyon

Bilgi İçin Arayın : (0256) 988 02 03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir